S námi jste vždy v obraze

773 755 612
Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2019
Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2018
Profesionální knihovna Jihomoravského kraje 2014

Oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež nabízí v rámci knižního fondu beletrii a naučnou literaturu primárně určenou pro děti a mládež ve věku do 15 let. Beletrie je rozdělena do věkových kategorií 0-9 let, 9-12 let a 12-15+ (tj. literatura young adult). Zároveň je zde možnost zapůjčení časopisů a audio knih pro stejné věkové kategorie. Několikátým rokem také nabízíme k zapůjčení deskové hry. Ty se půjčují oproti vratné záloze – hry 200,-, Albi tužka 300,-.

V roce 2019 byl na dětském oddělení zřízen Family Point – místo pro rodiče s nejmenšími dětmi. Family Point je obecně veřejný prostor přátelský rodině, který u nás funguje v rámci provozní doby dětského oddělení. Přebalovací pult je umístěn zvlášť – na toaletách v přízemí, které jsou jinak pro veřejnost uzamčeny z důvodu zachování hygienického standardu. Tyto prostory je možné využívat v provozní době oddělení pro dospělé. Můžete tedy s dětmi volně přijít, pohrát si, prohlédnout knížky, děti případně nakrmit či využít informační služby Family Pointu – kontakty na místní organizace apod.

V rámci celorepublikových knihovnických akcí se pravidelně účastníme Noci s Andersenem http://www.nocsandersenem.cz/o-projektu.html, Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny a projektu Jižní Morava čte http://www.jiznimoravacte.cz/. V posledních letech jsme se také přidali k projektu Babička a dědeček do školky https://celeceskoctedetem.cz/nase-aktivity/babicka-a-dedecek-do-skolky/clanek-39 a Bookstart – s knížkou do života https://www.sknizkoudozivota.cz/o-projektu-2/

NABÍDKA PROGRAMŮ PRO MŠ A ZŠ

Knihovna pravidelně realizuje programy pro mateřské, základní a střední školy v rámci mimoškolního vzdělávání. Vyučující si tak pro své žáky mohou vybrat ze široké nabídky besed a knihovnu po domluvě navštívit.

Nabídka besed pro školy na školní rok 2021/2021 ke stažení zde:

/files/www/0/2358-besedy-detske-2021-22.pdf

imageimage

                                                                                                                                                                     

 

Ostatní služby dětského oddělení

V rámci oddělení vážeme kroužkovou vazbu a laminujeme dokumenty. Kroužkovou vazbu provádíme do druhého dne!

Služba je zpoplatněna. Viz Ceník služeb.

Provozní doba:

Pondělí                 12.00 - 17.00
Úterý                 09.00 - 17.00
Středa                 zavřeno       
Čtvrtek                 12.00 - 17.00
Pátek                 12.00 - 17.00

E-mail: detske@knihovna-kyjov.cz

Tel.: 773 755 613