Oddělení pro děti a mládež

Nabízí volný výběr beletrie i naučné literatury pro děti do 15-ti let, příruční knihovnu a encyklopedie k prezenčnímu i absenčnímu půjčování. Je zde také umístěn elektronický katalog se souborným katalogem literatury v programu Clavius. Jsou zde tři stanice veřejného internetu pro děti a mládež do 15-ti let.

Toto oddělení také provádí „Pasování na čtenáře“ – pasování žáků 1. a 2. tříd na čtenáře oddělení pro děti a mládež. Děti obdrží „Pasovací listinu“ se svým jménem, záložku a roční registraci do oddělení pro děti a mládež zdarma.

Děti, pozor!!! je tu soutěž pro nadšence

kultovního seriálu a komiksu Simpsonovi

Den pro dětskou knihu letos proběhne pod záštitou komiksového nakladatelství CREW. To už napovídá, že tématem nebude nic jiného než komiksy :-)

Staň se naším čtenářem nebo vyplň a odevzdej soutěžní pracovní list v naší knihovně - v období od 6. 11. do 30. 11. 2017 a dostaneš 1 ks komiksu zdarma. image

Pro zdařilé kreslíře je tu soutěž o 10 předplatných měsíčníku Bart Simpson - podmínkou je nakreslit a odevzdat obrázek na témata: Simpsonovi, Bart Simpson, čtení v knihovně.  Z těchto obrázků vybereme vítězné, které budou otisknuty v čísle 04/2018.

Termín odevzdání obrázků: do 15. 12. 2017

Zde je odkaz na pracovní listy:

/files/www/0/1083-den-pro-detskou-knihu-pracovni-listy.pdf

Tematické besedy a knihovnicko-informační lekce

Pro mateřské a základní školy:

V níže uvedeném odkazu si můžete prohlédnout "Tematické besedy a knihovnicko-informační lekce", které pro školy připravuje oddělení pro děti a mládež. Jedná se o besedy určené pro žáky základních i mateřských škol. Ze široké nabídky si můžete vybrat a posléze kontaktovat oddělení pro děti a mládež. Kontakt najdete po rozkliknutí odkazu nebo v rubrice kontakty.

/files/www/0/847-seznam-skoly-aktualnidocx.pdf

Provozní doba