Virtuální univerzita třetího věku: DĚJINY ODĚVNÍ KULTURY III.

1. 2. 2023 odstartuje letní semestr VIRTUÁLNÍ UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU s tématem DĚJINY ODĚVNÍ KULTURY III.

I v nadcházejícím období budou mít návštěvníci knihovny možnost přihlásit se do VIRTUÁLNÍ UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU. První společná hodina proběhne ve středu 1. 2. od 9.30. Možnost přihlašovní/odhlašování bude až do 26. 2. Můžete tedy navštívit celkem 2 společné hodiny, než se definitivně rozhodnete, zda bude chtít kurz navštěvovat.

Téma pro společné hodiny budou DĚJINY ODĚVNÍ KULTURY III. A co vás v kurzu čeká?

Anotace kurzu:

V další řadě oblíbených přednášek o historii odívání se již dostáváme na začátek 20. století. Do doby plné pohybu, pokračování průmyslové a vědeckotechnické revoluce, velkého vzepětí lidského umu, který byl však také zneužit v časech válečných. Na všechny tyto proměny samozřejmě reagují módní tvůrci. Na období končící secese navazuje doba začínající Gabriely Chanelové, Elsi Schiaparelliové, Mariana Fortunyho a dalších nových autorů, kteří se snaží budovat nový pohled na pohodlnou, funkční a zároveň estetickou podobu oděvu časů kolem 1. světové války. Pokračovat budeme lety 20. a 30. Je to období naší 1. republiky. Projdeme si tvorbu našich módních salónů a zjistíme, jak dokázaly srovnat krok s Paříží i Londýnem. Léta 40. a 50. jsou již ve znamení módního diktátu Paříže, střídají se siluety a stále se prosazuje kvalitní krejčovský um. 60. a 70. léta jsou dobou uvolněných konvencí, odrazem války ve Vietnamu, hnutí Hippies na jedné a vlivem kosmického programu na straně druhé. A byznys módou let 80. se dostaneme ke konci 20. století. Bude to cesta zajímavá a v mnohém inspirativní.

Kurz je zpoplatněn částkou 400,-/os./kurz

Přihlášení je možné předem na e-mailu:

propagace@knihovna-kyjov.cz, tel.: 773 755 613 nebo osobně na úvodní hodině.

Můžete se přihlásit také do druhého (individuálního kurzu) s tématem: Každodenní život v barokních Čechách a na Moravě