Na koloběžce po Asii

Přednáší Marek Jelínek - dobrodruh, cestovatel, vizionář a fotograf. První člověk na světě, kterému se podařilo projet dva kontinenty na neuvěřitelné koloběžce. A co se dá během takové cesty zažít? Proč právě koloběžka?

Jeho posledním cílem byla Asie, 9 států, které projel sám. Během své cesty navštívil magická místa, jako jsou Varanasí a hinduistické chrámy. Projel chudinskými slamy a sbírka z jeho cesty s názvem Dobroběžka pomohla dětem z Bangladéše mít lepší vzdělání. Setkal se s mnichy a navštívil Himaláje, kde zdolal Annapurny (3590m). Poznal tajuplný starobylý Angor Wat, krásy Indie, Thajska a Malajsie. 7 nezapomenutelných měsíců a 7850 km, které mu opět více otevřely oči a změnily pohled na život.

A o čem to tedy je? O tom, že nic není náhoda. O tom, proč je důležité cestovat. O tom, jak láska boří bariéry náboženství.

(ST) 11. 9. v 17.00 h, přednáškový sál

vstupné dobrovolné