S námi jste vždy v obraze

773 755 612
Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2019
Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2018
Profesionální knihovna Jihomoravského kraje 2014

HUDEBNICE MONIKA SRNCOVÁ: KANÁRSKÝ KARNEVAL

Ve čtvrtek 5. 10. proběhne od 17:00 beseda s hudebnicí MONIKOU SRNCOVOU na téma KANÁRSKÝ KARNEVAL ANEB FAŠANKOVÁNÍ PO JIŽANSKU. 


MONIKA SRNCOVÁ je sopránová hudebnice a umělecká ředitelka s bohatou 20letou mezinárodní kariérou. Narodila se v bývalém Československu, kde již od mládí tíhla k hudbě a kultuře. V roce 1998 úspěšně absolvovala Základní uměleckou školu v Brně, městě, kde byla členkou, ale i sólistkou několika hudebních souborů specializujících se na duchovní a lidovou hudbu. Její umělecká dráha se posléze přenesla do Španělska, kde působí již 19 let. Zde se nejen věnuje hudbě, ale také tvorbě divadelních představení, která se specializovala na taneční a vystoupení s ohněm. Její vášeň ji zavedla na scény do míst jako jsou Tunisko, Indie, Itálie, Egypt a Anglie. Na Tenerife absolvovala studium oboru housle a viola pod vedením renomovaných pedagogů. 

CANARIAS ORIGIN: vzdělávácí projekt, který hudbou a kulturou informuje o Kanárských ostrovech. Cílem je ukázat nám ostrovy z pohledu místních rezidentů, s hlubším kulturním záběrem. Iniciativa zároveň podporuje nadšení nejen studentů španělštiny nebo hispánských studií. Interaktivní výukou se snaží přiblížit španělský jazyk a vytvořit mezinárodní kulturní propojení. Spolupracujeme s muzei, knihovnami, univerzitami, školami a hudebními institucemi, abychom otevřeli dveře do nových kulturních světů.

ŠUHAJKY PROJECT: Projekt Šuhajky představuje vzdělávací a kulturní iniciativu spojující tradiční i klasické žánry. Již více než pět let působí ve Španělsku a aktivně podporuje a šíří českou kulturu a hudbu. Jeho dosah zasáhl nejen Kanárské ostrovy, ale také prestižní Národní národopisné muzeum v Madridu. Vedle českých koncertů a přednášek projekt pořádá interkulturní setkání, která doprovází kulturně-výchovnými aktivitami. Tímto způsobem se snažíme propojit různé kultury a oživit kulturní dialog. 

image