S námi jste vždy v obraze

518 614 358
Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2018
Profesionální knihovna Jihomoravského kraje 2014

Kalendář akcí

Duben 2019

(PO) 1. 4. v 9.00 h – Beseda na téma Všestranný autor Jan Cimický. Půjčování knih. Jídelna Centra sociálních služeb Kyjov.

(ST) 3. 4. v 9.00 h - Slavnostní otevření FAMILY POINTU v knihovně. V 9.30 -10.30 h následuje program pro maminky s dětmi. Budeme si povídat o knížkách podle věkových kategorií dětí v předškolním věku. Tato akce proběhne k celorepublikovému projektu „Bookstart – s knížkou do života.“ Prosíme maminky, které by se chtěly zúčastnit, aby se přihlásily v dětském oddělení buď osobně nebo e-mailem na adrese detske@knihovna-kyjov.cz a uvedly počet dětí, se kterými přijdou. Počet míst je omezen.

(ST) 3. 4. v 17.00 h - Psychologie nemocí. Každá rostlina roste ze semínka. Je skryté v zemi a začátek jeho růstu není viditelný, dokud klíček nevyrazí ze země vzhůru. U nemocí je to stejné. Jejich přípravná fáze k růstu není viditelná ani citelná. Kde se však berou semínka nemocí? Čím jim dáváme možnost růstu? A proč je nedokážeme v určitých případech zvládnout? Odpovědi získáte na ojedinělé přednášce... Přednáší consilarius reálné psychologie a dietolog Sámo Fujera. Studovna – čítárna, vstupné 100,-Kč.

(ST) 3. 4. v 17:00 h -  VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH ČTENÁŘŮ roku 2018 proběhne v rámci celostátní akce „Březen měsíc čtenářů“ zaměřené na podporu čtenářství. Hudební doprovod – žáci ZUŠ Kyjov. Přednáškový sál.

(ÚT) 9. 4. v 17:00 h - Křest knihy KYJOVSKO Z NEBE. Kyjovsko – kraj mého srdce. Tady jsem se narodil, tady jsem prožil celý svůj život. Tady žije moje rodina a přátelé, žijí tu dobří lidé. Jsou jiní než jinde v naší krásné republice, jsou srdeční, pohostinní, výjimeční, obrovští patrioti přisátí k rodné hroudě jako tato kniha, ta je přesně taková. Člověk vždy vzhlížel obdivně k ptákům nebo motýlům, záviděl jim jejich rozhled a krásu, co mohou vidět. To, co potěší. Kniha „Kyjovsko z nebe“ přináší všem, co by chtěli vidět taky tu krásu, pohledy, které jsou jiné, jsou originální, ale hlavně dokážou ukázat všem, co o to stojí, výjimečnost Kyjovska. A je opravdu na co se dívat…“ slova autora Tibora Skalky. Hudební doprovod Mladá cimbálová muzika ZUŠ Kyjov. Přednáškový sál.

(ST) 10. 4. v 17.00 h - Život je krásná záhada, nikoli problém. Přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna – čítárna, vstupné 50,-Kč.

(ČT) 11. 4. v 17:00 h – Tuktukem z Thajska až na Moravu. Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách se vydal na další neskutečnou cestu. Tuktuk je thajská tříkolka, kterou si pořídil v Thajsku a bez jakýchkoliv zkušenosti se úplně sám vydal s tímto 35 let starým vozem na roční cestu přes půl světa. O tom, jak zvládnout těžké situace, nebo jaký to je být sám jeden rok na dobrodružné cestě a mnoho barvitých historek plných neskutečných situací, nabídek k sňatku, útěků před slonem, příšerných Indů, ale i nádherného Íránu vám Tomík s humorem a jistou nadsázkou mile rád poví za doprovodu fotografií, hudby a videí promítaných na plátně. Cestovatelská beseda. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(ÚT) 30. 4. v 17:00 h – Jiří Bartoň - autorské čtení a beseda o knize „Velká kniha herců první republiky a protektorátu“.  Kyjovský rodák Jirka Bartoň představí knihu, která vznikla ve spolupráci se spisovatelem Robertem Rohálem. Publikace není primárně encyklopedií, ale představuje životopisy známých i některých méně známých osobností tohoto období. Kniha se zabývá i nepříliš zveřejňovanými skutečnostmi a snaží se jít až pod povrch faktů. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

Březen 2019

(PO) 4. 3. v 9.00 h – Karel Havlíček Borovský – první tiskový proces. Beseda pro uživatele Centra sociálních služeb Kyjov. Půjčování knih. Jídelna CSS Kyjov.

(ST) 6. 3. v 17.00 h – Proč mi zdravá strava nepomáhá. Člověk slyší, že mu zdravá strava pomůže vyřešit zdravotní problémy. Nakoupí přírodní potraviny, uvaří je, sní a… nic… Proč? Co je špatně? Nebo jsou to jen mýty a pověry a je jedno, co člověk konzumuje? Na přednášce dostanete zásadní informace o chybách nejen začátečníků, a také praktický návod na vaření, který vám může změnit život... Přednáší consilarius reálné psychologie a dietolog Sámo Fujera. Studovna – čítárna, vstupné 100,-Kč.

(ČT) od 7. 3. - 11. 4.– Panenky s porcelánovými hlavičkami. Sbírka starobylých panenek paní Evy Jandorové z Kyjova. Výstava je ke zhlédnutí každý čtvrtek na pobočce knihovny v Bohuslavicích.

(ST) 13. 3. v 17.00 h - Bezradnost může být velkým požehnáním. Přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna – čítárna. Vstupné dobrovolné.

(ČT) 14. 3. v 18:00 h – Opevnění Slovácka. Přednáška Zdeňka Hanáčka na téma výstavba čs. opevnění z let 1935-1938, mobilizace čs. armády v roce 1938 na Slovácku.

(ÚT) 19. 3., 26. 3.  – Den v knihovně s panem Braillem. Dopolední program pro žáky čtvrtých a pátých tříd základních škol. Společný projekt knihovny a oblastní odbočky SONS. Program je možné objednat během celého roku na tel.: reditelka@knihovna-kyjov.cz, 603 447 852

(ÚT) 19. 3.  v 17.00 h – Beseda s chiropraktikem. Povídání o bolestech hlavy, ramenních, kyčelních kloubů, kolen a PÁTEŘE. Jak se zbavit těchto bolestí bez prášku a injekcí. Vše bude předvedeno na krátkých praktických ukázkách. Jak efektivně bojovat s cystami v prsou. Jak vyloučit z těla STRES a další ozdravná cvičení. Energetická obrana organismu. Zvýšení imunitního systému- eliminace chřipky. Stravou proti nemocem. Přednáší chiropraktik Ing. Vinci Lászlo. Studovna – čítárna. Vstupné dobrovolné.

(ST) 20. 3. v 17.00 h –  Zveme Vás na besedu s oblíbenou autorkou Naďou Horákovou z Mutěnic. Těšit se můžete na autorské čtení z připravované knihy Tajnosti sborovny. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(PÁ) 22 .3. v 18.00 h - Hirudoterapie – léčení pijavicemi lékařskými. Přednáší členové Asociace specialistů hirudoterapie.

(SO) 23. 3. od 11.00 do 13.00 h - Osobní konzultace k tématu páteční přednášky o hirudoterapii.

(SO) 23.3. od 9.00 h - SOBOTA V POHYBU (celodenní jarní cvičení – cchi-kung, sebeobrana, SMsystém-bolavá záda, power-jóga, jumping, cvičení rodičů s dětmi) rezervace na tel.: 777 012 855 (Soňa Elčknerová).

(PÁ) 29. 3. v 17.00 h -  Noc s Andersenem 2019. Akce pro děti ve věkové kategorii 1.- 4. tříd. Letos slavíme 70. výročí nakladatelství Albatros, které za tu dobu vydalo řadu báječných dětských knih, třeba i Atlas strašidel Daniely Krolupperové a čím jiným to oslavit než převlekem za strašidlo J. Začínáme v 17.00 hodin v odd. pro děti a mládež. Zájemce prosíme o vyzvednutí a vyplnění přihlášek, které jsou připraveny v dětské oddělení.

Zakousni se do počítače – výuka v oblasti počítačů pro začátečníky. Jarní kurz začíná ve středu 20. 3. v 8.30 - 9.30 hod. a bude mít celkem 6 lekcí. V případě zájmu se můžete přihlásit osobně u paní Martiny Hradilové, tel.: 518 614 359 nebo na email: detske@knihovna-kyjov.cz

Únor 2019

(PO) 4. 2. v 9.00 h – Klaun Miroslav Horníček – připomínka životního jubilea. Beseda pro uživatele Centra sociálních služeb Kyjov. Půjčování knih. Jídelna CSS Kyjov.

(ČT) 14. 2. v 17:00 h – Okolo Kuby aneb Kuba rok po Fidelovi – cestovatelská přednáška manželů Poulíkových. Přednáškový sál knihovny, vstupné dobrovolné.

12. 2. a 14. 2. - Nechceš se o jarních prázdninách nudit? Přijď do knihovny! V úterý a čtvrtek 12. a 14. února od 9.30 do 14.30 hod.  si můžeš přijít prohlédnout deskové hry, které v knihovně budeme půjčovat. Návody a herní pravidla prozkoumáme společně. Pokud vezmeš kamarády, můžete si společně zahrát některou z her, mladší děti mohou přijít s rodiči v dopoledním nebo odpolední čase.

Od 1. 2. 2019 jsou v dětském oddělení připraveny přihlášky na akci Noc s Andersenem 2019, která proběhne v pátek 29. března.  Zájemce prosíme o vyzvednutí a vyplnění přihlášek.

 Zakousni se do počítače – výuka v oblasti počítačů pro začátečníky. Jarní kurz začíná 20. 3. 2019 a bude mít celkem 6 lekcí. V případě zájmu se můžete přihlásit osobně u paní Martiny Hradilové, tel.: 518 614 359 nebo na email: detske@knihovna-kyjov.cz

Leden 2019

(ÚT) 8. 1. v 14:30 h – II. Kurz kresby – pro přihlášené. Oddělení studovna-čítárna.

10. 1. – 28. 2. 2019 – Výstava „sklenice na pivo“. Zveme Vás na výstavu pivních sklenic, které si z cest po Evropě přivezl pan Josef Mastný z Bohuslavic. Ke zhlédnutí na pobočce knihovny v Bohuslavicích – každý čtvrtek od 13.00 - 17.00 hod.

(ST) 16. 1. v 17.00 h – Richard Pogoda uvádí ke stým narozeninám Miroslava Horníčka VZPOMÍNKOVÉ „HOVORY H“. Olomoucký hudební redaktor Richard Pogoda zasvětil celou profesní kariéru kabaretu a divadlu malých forem. Jako zpívající swingový pianista měl vzácnou možnost spolupracovat 12 let s nesmrtelnou osobností českého jeviště Miroslavem Horníčkem. Jubilejní vzpomínání na společné zážitky bude okořeněno písněmi u klavíru, které měl M. Horníček nejraději. Přednáškový sál knihovny, vstupné dobrovolné.

Zakousni se do počítače – bloková výuka v oblasti počítačů (začátek kurzu přelom měsíce leden/únor)  - informace o termínech budou upřesněny v průběhu ledna. V případě zájmu se můžete přihlásit osobně u paní Martiny Hradilové, tel.: 518 614 359 nebo na email: detske@knihovna-kyjov.cz

Virtuální univerzita třetího věku - od února 2019 bude probíhat další výukový semestr. Téma přednášek bude upřesněno během měsíce ledna na plakátech a webu knihovny. Jedná se o moderní způsob výuky, kdy senioři společně sledují přednášku odborníka on-line v Konzultačním středisku. Je nutné přihlášení na tel.: 518 614 359 nebo na e-mail: detske@knihovna-kyjov.cz  Poplatek za studium 300,-/semestr.