S námi jste vždy v obraze

518 614 358
Profesionální knihovna Jihomoravského kraje 2014

Kalendář akcí

Květen 2018

(ST)  2. 5. v 17.00 h -  Čistá krev – řeka života. Kvalita krve rozhoduje o zdraví či nemoci, dokonce i psychickém stavu člověka. Trpíte bolestí nebo nemocí? Máte rozhozenou psychiku? Chcete být zdraví? Přijďte a zjistěte, jak na to… Přednáší hloubkový psycholog a dietolog SÁMO FUJERA. Studovna-čítárna, vstupné 100,-Kč.

(PO) 7. 5. v 9:00 h -  Historie staveb Národního muzea a Národního divadla. Setkání s uživateli CSS. Půjčování knih. Jídelna Centra sociálních služeb Kyjov. Vstup volný.

(ST)  9. 5. v 17.00 h - Bdělost jako oheň spalující iluzorní svět – přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna – čítárna, vstupné dobrovolné.

(ST) 9. 5. v 18.00 h -  Noc literatury 2018. Kulturní událost, která nabízí široké veřejnosti příležitost seznámit se netradičním způsobem s tvorbou současných evropských autorů. Hosté večera čtou úryvky z vybraných děl. Speciální host: biskup Církve československé husitské, spisovatel a písničkář Juraj Jordán Dovala – autorské čtení. Hudební doprovod skupina NIC VÍC. Akce se uskuteční v kavárně Pražírna Kyjov, vstupné dobrovolné.

(PÁ) 11.5. v 8.30, 10.30 h – Komiksový workshop Daniela Vydry  - děti se stručně seznámí s komiksem, jeho historií a principy a konkrétním postupem tvorby komiksu, následně se  samy promění ve scénáristy, ilustrátory, ale také režiséry a herce. Akce pro školy.

(ST)  16. 5. v 15. 00 h – Slavnostní otevření knihovny po rekonstrukci. Současně vzpomeneme letošní 30. výročí otevření budovy. 15.00 - slavnostní přestřižení pásky, následuje prohlídka komunitního centra, představení projektů k rekonstrukci budovy knihovny a rozšíření komunitního centra. K prohlédnutí bude prezentace a výstava fotografií k 30. výročí otevření budovy knihovny. Hudební vystoupení -  členové SONS pod vedením Pavla Švorby.

(ČT) 24. 5. v 17.00 h – Partnerská astrologie. Jak se poznáme, že se k sobě hodíme? Jak je to možné, že jeden člověk má spousty kvalitních uchazečů a druhý žádné? Informace a otázky o vztazích z pohledu astrologie odpoví Eva Matulová. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

3. 5. – 31. 5. – Výstava háčkovaných deček paní Anastázie Klenovské z Bohuslavic ke zhlédnutí na pobočce knihovny (pouze čtvrtky).

Duben 2018

(ST) 4. 4. v 17.00 h - STRES – PSYCHICKÁ HROZBA. Přednáší hloubkový psycholog a dietolog SÁMO FUJERA. Studovna-čítárna, vstupné 100,-Kč.

(ČT) 5. 4. v 17.00 h - VILA STIASSNI - přednáška ZDEŇKA MUSILA o unikátní funkcionalistické stavbě první republiky, rodině a potomcích majitele, přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(NE) 8. 4. v 16.00 h - O AUTISMU ŽIVĚ V KYJOVĚ – o svých zkušenostech, radostech i strastech pohovoří pan Jan Sokol, táta devítiletého Radovana a spoluzakladatel Nadačního fondu AutTalk, přednáškový sál.

(PO) 9. 4. v 9:00 h -  CO ČTOU VAŠE VNOUČATA? Setkání při příležitosti Mezinárodního dne dětské knihy. Jídelna Centra sociálních služeb Kyjov. Vstup volný.

(ČT) 12. 4. v  17.00 h - EXTRÉMNÍ A EXOTICKÁ JÍDLA NA CESTÁCH PO SVĚTĚ – přednáška MILANA VÁCLAVÍKA o rozdílných kulturně-gastronomických zvycích, se kterými se setkal na cestách po Asii a Africe. Proč je kráva v Indii posvátná? Jak chutná hadí maso ve Vietnamu? Ochutnali byste v Číně ptačí sliny nebo červavý sýr na Sardinii? Cestujte, ochutnávejte a přivoňte si k netradičním jídlům. V rámci přednášky bude ochutnávka Durianu, nejsmradlavějšího ovoce na světě, pocházejícího z Malajsie a sušených červů, velké lahůdky v Africe! Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(ST) 11. 4. v 17.00 h - Transformace bytosti k nesmrtelnosti – přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna – čítárna, vstupné dobrovolné.

(PÁ) 13. 4. od 14.00 – 18.00 h – Odpoledne s Andersenem. Setkání se světem pohádek a dobrodružstvím. Program pro děti se uskuteční v ZŠ Bohuslavice – jídelna+tělocvična.

(ÚT) 17.4. v 17.00 h - SLUNCE MÁME NA TALÍŘI – druhé setkání s předním českým diagnostikem MARCELEM ČERNOCHEM, tentokrát o teorii vlivu barev na člověka. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(ST) 18.4. v 17.00 h -  ZLOČIN V PRŮBĚHU STALETÍ – beseda o psaní historických románů, historických soudniček, detektivek a televizních scénářů a o práci s historickými prameny se spisovatelkou NAĎOU HORÁKOVOU, autorkou historických románů a detektivek a spoluautorkou námětů a scénářů televizního seriálu Policie Modrava. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(ČT) 26. 4. v  17.00 h -  ZDENĚK BURIAN, MALÍŘ ZTRACENÉHO ČASU – beseda o životě a tvorbě geniálního českého malíře a ilustrátora. Přednáší JOSEF PTÁČEK - autor putovní výstavy. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

Do 30. 4. probíhá v knihovně výstava VÝROČÍ VZNIKU NAŠÍ REPUBLIKY V ILUSTRACÍCH ZDEŇKA BURIANA.


Březen 2018

(PO) 5. 3. v 9.00 h – Velikonoce v lidové slovesnosti. Pranostiky, velikonoční koledy, písničky a básničky jara. Beseda s uživateli Centra sociálních služeb Kyjov. Půjčování knih. Jídelna CSS Kyjov.

(ST) 7. 3. v 17.00 h – Jak si sami můžeme pomoci od bolestí. Přednáší chiropraktik Ing. Vincenc László. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(ST) 14. 3. v 17.00 h – Techniky vstupu do existence - přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna - čítárna, vstupné dobrovolné.

 (ČT) 15. 3. v 17.00 h – Vyhlášení nejlepších čtenářů za rok 2017 – v rámci celostátní akce „Březen měsíc čtenářů“ zaměřené na podporu čtenářství. Dále v programu: pozvaní hosté, hudební vystoupení, zhodnocení chodu knihovny za uplynulý rok, vize knihovny na rok 2018. V termínu od 12. 3. do 16. 3. 2018 amnestie upomínek a registrace pro nové čtenáře zdarma.

(ST) 21.3. ve 14.00 h -  Přednáška na téma: ALZHEIMEROVA CHOROBA + testování paměti (pro přihlášené). Jídelna Centra sociálních služeb Kyjov.

(PÁ) 23. 3. od 18.00 h – Noc s Andersenem 2018. Program je určený pro děti 2. – 5. třídy. Letošní stěžejní téma je „Pejsek a kočička“, ale pobavíme se i o 100. výročí založení republiky. Děti je nutno předem přihlásit od 19. 2. v oddělení pro děti a mládež. Počet účastníků je omezen.

(ČT) 29.3. v 17.00 h - WayAway - Na Bramboře kolem světa. Nikdy předtím nedojeli na motorce dál než do Švýcarska, nikdy předtím neopustili hranice Evropy. I přesto se Kateřina Kadlusová a František Nykl na jaře 2016 vyhoupli do sedla staré motorky Brambory a neohroženě se vypravili na cestu kolem světa. Během roku a půl na cestách projeli 29 zemí v rámci Evropy, Asie, Severní, Střední a Jižní Ameriky. Překonali hory, projeli pouště, navštívili mimo jiné Sibiř, Mongolsko, Aljašku či Patagonii. V sedle svého železného oře ujeli asi 90 000 km. O zážitky z cest se s vámi rádi podělí na přednášce. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

Únor 2018

(PO) 5. 2. v 9.00 h – Knížka od Ježíška. Povídání o knížce, kterou jste dostali k Vánocům, jak v dospělém, tak v dětském věku. Beseda s uživateli Centra sociálních služeb Kyjov. Půjčování knih. Jídelna CSS Kyjov.

(ST) 14. 2. v 17.00 h - Od iluzí ke skutečné  přítomnosti - přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna - čítárna, vstupné dobrovolné.

(ST) 14. 2. ve 14.00 h - Naučte se vyprávět – seminář MgA. Martina Haka pro pedagogické pracovníky, aby mohli ještě lépe pečovat o vztahy ve třídě a s žáky, učit v souvislostech, využívat v procesu učení emoce k lepšímu zapamatování, rozvíjet s žáky v kterémkoliv předmětu i slovní zásobu, schopnost empatie, představivost, fantazii. Přednáškový sál.

(ČT) 15. 2. v 17.00 h - Diagnostika v praxi - přednáška Marcela Černocha, který pomáhá lidem v ČR a SR s jejich zdravotními, psychickými, stravovacími, vztahovými a pohybovými problémy. Využívá svých neobyčejných schopností, které si již druhé desetiletí rozšiřuje studiem u lékařů, zabývajících se celostní, orientální, ale i jinou medicínou, studiem starých východních metod, numerologií, metody Feng šuej, pracuje s pomocí energetických růžic, diagnostikou dvou tváří, iris diagnostikou a dalšími vlastními metodami. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

Leden 2018

PO) 8. 1. v 9.00 h – Setkání s uživateli Centra sociálních služeb Kyjov. Půjčování knih. Jídelna CSS Kyjov.

8. 1. v 17.00 - Slavnostní zahájení výstavy fotografií o paní Olze Havlové s účastí zástupce Výboru dobré vůle. Výstava byla připravena u příležitosti  oslav 20. výročí založení VDV. Hudební vstup: žáci ZUŠ Kyjov pod vedením Mgr. et Bc. Alžběty Bočkové, DiS.

Výstava fotografií o paní Olze Havlové potrvá v období 8. 1 – 23. 2. 2018. Prostory knihovny.

(ST) 10. 1. v 17.00 h - Návrat bytosti člověka ke svým kořenům - přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna - čítárna, vstupné dobrovolné

(ST) 17. 1. v 17.00 h - Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela – cestopisná přednáška Patrika Kotrby. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné

(ST) 24. 1. v 17.00 h – Jak si sami můžeme pomoci od bolestí. Chiropraktik Ing. Vincenc László poradí, jak odstranit bolesti hlavy, krční a bederní páteře, bolesti kolen a kyčlí pomocí čínské medicíny či jak si zachovat mladistvý vzhled pomocí chůze. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(ST) 24. 1. v 18.00 h – Do džungle za orangutany. O životě v Indonésii, tropickém deštném pralese a jeho ochraně - přednáška Ivy Uhrové. Studovna-čítárna.

Zakousni se do počítače - bloková výuka v oblasti počítačů. První lekce začíná 17. ledna a pak každou druhou středu od 8.00 – 10.00 h. Vlastní PC není podmínkou. V případě zájmu se přihlaste na tel.: 518 614 359 nebo ne e-mailu akvizice@knihovna-kyjov.cz . Kontaktní osoba Martina Hradilová. Lekce jsou zdarma.

Virtuální univerzita třetího věku -  od ledna 2018 bude probíhat další výukový semestr. Téma studia – Osobní finance nebo Lidské zdraví, dle zájmu studujících. Jedná se o moderní způsob výuky, kdy senioři společně sledují přednášku odborníka on-line v Konzultačním středisku. Je nutné přihlášení na tel.: 518 614 359 nebo na e-mail: akvizice@knihovna-kyjov.cz  Poplatek za studium 250,-/semestr

Prosinec 2017

(SO) 2. 12. v 15.00  h – Slavnostní vyhodnocení projektu Jižní Morava čte v rámci Dne pro dětskou knihu. Hudební vystoupení mladé klavíristky Zuzanky Šimečkové. Přednáškový sál.

(PO) 4. 12. v 9.00 h – Kronika mého života. Josef Lada, malíř našeho srdce. Setkání s uživateli Centra sociálních služeb Kyjov. Půjčování knih. Jídelna CSS Kyjov.

(ST) 6. 12. v 17.00 h – Prastará moudrost předků - Přes všechny mýty, pověry a zvyklosti, hluboko v rituálu Vánoc, je skryta moudrost a pravda našich předků. Hovoří k nám přes zašlé věky a dotýkají se našeho srdce a našeho života. My však, jako bychom oslepli a ohluchli…Teď se to ale změní. Jaký je pravý význam Vánoc a stromečku? K čemu je vánočka a vařená čočka? Víte, že koleda je magický rituál sloužící k… , to však a mnohem více až na přednášce… Přednáší Consilarius reálné psychologie a dietolog Sámo Fujera. Studovna-čítárna, vstupné 100,-Kč.

(ST) 6. 12. a 13. 12. od 15.00 do 16.30 h  – Workshop s Melitou – Vánoční tvoření (keramika) – vyrábíme betlém s Melitou Klimperovou. Zveme všechny tvořivé děti od 5 let, rodiče i prarodiče. Účastnický poplatek 70,-Kč. Oddělení pro děti a mládež.

(ST) 13. 12. v 17.00 h - Hledání a nalézání vlastních kořenů - přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna - čítárna, vstupné dobrovolné

(ČT) 30. 11. 2017 – 4. 1. 2018 – Výstava háčkovaných vánočních ozdob výtvarnice Věry Dupynové. Pohlednice soupeří  - čtenáři budou posuzovat vystavené vánoční pohlednice. Majitel vítězné bude odměněn.

Zakousni se do počítače. Od ledna 2018 bude probíhat bloková výuka v oblasti počítačů. První lekce začíná 17. ledna a pak každou druhou středu od 8.00 – 10.00 h. Vlastní PC není podmínkou. V případě zájmu se přihlaste na tel.: 518 614 359 nebo ne e-mailu akvizice@knihovna-kyjov.cz . Kontaktní osoba Martina Hradilová. Lekce jsou zdarma.

Virtuální univerzita třetího věku. Od ledna 2018 bude probíhat další výukový semestr. Téma studia bude upřesněno v průběhu prosince. Jedná se o moderní způsob výuky, kdy senioři společně sledují přednášku odborníka on-line v Konzultačním středisku. Podmínky studia: 1/ přihlásit se na tel.: 739 351 736, 518 614 359 nebo na e-mail: akvizice@knihovna-kyjov.cz  2/zaplacený studijní poplatek 350,-Kč/semestr, 3/ účast na společných přednáškách, 4/min. jednou úspěšně vypracovat test. Průběh přednášky: 1,5 hodiny 1x za 14 dní, sledování přednášky v kolektivu přenosem z internetu na plátno. Přednáškový sál knihovny.

Listopad 2017

(ST) 1. 11. v 17.00 h – Rakovina lidské mysli - Bojíme se nemocí a stárnutí, bolestí a nemohoucnosti. Většinou se však jedná o strach spojovaný s tělem a jeho vitálností a funkčností. Člověk však zapomíná na to, že existuje i lidská mysl a v ní, čím dál častěji nebezpečí. To nebezpečí lze směle nazvat rakovinou lidské mysli…Přednáší Sámo Fujera. Studovna-čítárna, vstupné 100,-Kč.

(PÁ) 3. 11. v 17.00 h – Astrologie a zdraví – přednáší uznávaná astroložka a numeroložka Eva Matulová. Přednáškový sál, vstupné dobrovolné.

(PO) 6. 11. v 9.00 h – Poezie mého srdce - recitace oblíbených veršů a básní účastníků besedy. Setkání s uživateli Centra sociálních služeb Kyjov. Půjčování knih. Jídelna CSS Kyjov.

1.11., 15. 11., 29. 11. vždy od 10.00 h - Virtuální univerzita třetího věku – téma: Pěstování a využití jedlých a léčivých hub. Jedná se o moderní způsob výuky, kdy senioři společně sledují přednášku odborníka on-line v Konzultačním středisku. Podmínky studia: 1/ přihlásit se na tel.: 739 351 736, 518 614 358 nebo na e-mail: akvizice@knihovna-kyjov.cz  2/zaplacený studijní poplatek 350,-Kč/semestr, 3/ účast na společných přednáškách, 4/min. jednou úspěšně vypracovat test. Průběh přednášky: 1,5 hodiny 1x za 14 dní, sledování přednášky v kolektivu přenosem z internetu na plátno. Přednáškový sál knihovny.

(ST) 8. 11. v 17.00 h - Meditace jako výsledek bdělého konání - přednáška Ing. Zdeňka Zamazala. Studovna-čítárna, vstupné dobrovolné

(ČT) 9. 11. v 16.00 h - S dětskou knížkou do postýlky. Odpoledne plné her, knížek, zábavy a inspirace pro děti i rodiče. Programem provedou Zuzana Teplíková a Hana Šišperová. Pořádá Kyjovské Slovácko v pohybu. Akce se uskuteční v přednáškovém sále Městské knihovny Kyjov.

(PÁ) 24. 11.  – Spisovatelka a scenáristka Petra Dvořáková Julie mezi slovy – beseda pro žáky 1. stupně ZŠ (8:30 h), Já jsem hlad – beseda pro studenty z Klvaňova gymnázia (10:00 h). Přednáškový sál.

(ST) 29. 11. od 15.00 do 16.30 h  – Workshop s Melitou – Podzimní tvoření (keramika) s Melitou Klimperovou. Zveme všechny tvořivé děti od 5 let, rodiče i prarodiče. Účastnický poplatek 70,-Kč. Akce je realizována v rámci projektu Jižní Morava čte. Oddělení pro děti a mládež.